• +62 21 579 36022

  • info@sportama.com

SPORTAMA JUNIOR CHAMPIONSHIPS I (COMBINING UTR & PNP POINTS) RE-SCHEDULED TO FEB 23-25, 2019

Sportama Junior Championships I (Combining UTR & PNP points) Re-scheduled to Feb 23-25, 2019

Date:
23 February 2019 - 25 February 2019
Venue :
SULTAN HOTEL & RESIDENCE - JAKARTA
Contact :
+6221 57936022
Web :
www.sportama.com
Registration :
By online system at the website : www.sportama.com
Deadline :
Wednesday, February 20, 2019 at 6.00 pm
Fee :

IDR 350.000 /person

Transfer to Bank BNI Senayan City Branch

Acc #0324729718 (PT. Sport Nusantara Management)

Divisions:

Boys / Girls (SIngle Only) :

10 & UNDER : Born on/or after January 1, 2009

12 & UNDER : Born on/or after January 1, 2007

14 & UNDER : Born on/or after January 1, 2005

16 & UNDER : Born on/or after January 1, 2003

Schedule of play :

Drawing & Schedule of play will be posting on Friday, February 22, 2019 at noon

Registration has been closed

MAIN DRAW

POS PLAYER
1 Asad Saleem
2 Jordan Faith Suryaatmadja
3 Aaron Alvaro Santoso
4 Muhammad Faris Fahlevi
5 Joachim Mika Gunawan
6 Ethan Jake Frans
7 Gael Omar Mulyana
8 Bryan Suryadi
9 Elroy Hendera
10 Bixenta Adzkaa Feisal
11 Reifan Mu'izzataya M.
12 M Fakhri Akbar Siregar
13 Gardan Hermawan

MAIN DRAW

POS PLAYER
1 Matthew Pierre Handajanto
2 Joshua Eldridge Jusuf
3 Rafa Jeconia Verdasco
4 Maximilian Marco Setjadi
5 Paul Jason Sutisna
6 Aldebaran Faza Utama
7 Keitaro Hendrajanto
8 Jaden Elliott
9 Rei Dafi Putra
10 Eric Matthew Gunawan
11 Jason Suryadi
12 Cobey Lau
13 M. Mouressi Urwah Muqorib
14 Matthew Bradley Listijadhi (bradley)
15 Ammar Pradira Putra

MAIN DRAW

POS PLAYER
1 Louis Maha Viro Deo Tarigan
2 Bagus Sandika Yusaka
3 M.Nur Alfachry
4 Mousa Khalil Ayesh
5 Jayden Farrel Jusuf
6 Nathan Hanlee Ramli
7 Audric Madyapanna
8 M Yusuf Alfaris
9 Jeremy De Angelo Tedja
10 Jaydon Barki
11 Taqy Ahmad Farisy
12 Jojo Indradewa
13 Muhammad Rasya
14 Arsya Philo Wisyesa Putra Sjarifuddin
15 Melvin Julio Gomedi
16 Samvid Chaitanya Andhare
17 Aarush Agarwal
18 Elsyaday Yoga Mp
19 Tegar Galang Perkasa
20 Andixa Izzahdin Brillian
21 Stuart Winston Salim
22 Andi Aqeel Cakravastia
23 Teuku Rafel Rafferty

MAIN DRAW

POS PLAYER
1 James Mckenzie
2 Pranav Suri
3 Neisch Bharwani
4 Dibbyaro Hinomaru
5 Ajhe Ray Delrian
6 Daksh Chirag Dave
7 Fahar Widyadhana Asy'ari
8 Damar Aryaputra Rahman
9 Ferrel Hugo Gunawan
10 Nigel Ong
11 Muhammad Hidayatul Rezky Djufri
12 Digmar Rachmat Ghiffary
13 Christopher Tandjung
14 Omar Saleem
15 Giovan Lr Lumenta
16 Joshua Matthew Johanes

MAIN DRAW

POS PLAYER
1 Kiera Aurellia Yasa
2 Kaylee Tandjung
3 Keisha Allison Halim

MAIN DRAW

POS PLAYER
1 Alaia Afief
2 Febyaro Ribby Santara
3 Faiza Queena Safiya
4 Marvena Maulida
5 Clarinta Kyara Feisal
6 Joanne Kayla Godwin
7 Sameera Talwar

MAIN DRAW

POS PLAYER
1 Cinta Koesputri Khairunnisa
2 Emma Le Chatelier
3 Rana Azzahra Leksana
4 Nazella Agustin
5 Cylova Zuleyka Hukmasabiyya
6 Sheryl Natalie Halim
7 Ayoka Tamtiara Baely

MAIN DRAW

POS PLAYER
1 Aileen Ruslie
2 Victoria Ayu Dita Wibisono
3 Kannaya Firla Putri
4 Zelda Gracia Muttaqin

Sportama Junior Championships I (Combining UTR & PNP points) Re-scheduled to Feb 23-25, 2019
BOYS U10

  • 1
  • M Fakhri Akbar Siregar

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Aaron Alvaro Santoso

  • -
  • wo
  • -
  • 4
  • Asad Saleem

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Gardan Hermawan

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 7
  • Gael Omar Mulyana

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Joachim Mika Gunawan

  • -
  • wo
  • -
  • 9
  • Bryan Suryadi

  • 0
  • 0
  • -
  • 10
  • Jordan Faith Suryaatmadja

  • 4
  • 4
  • -
  • 11
  • Elroy Hendera

  • 3
  • 4
  • 4
  • 12
  • Reifan Mu'izzataya M.

  • 5
  • 2
  • 10
  • 13
  • Muhammad Faris Fahlevi

  • 2
  • 1
  • -
  • 14
  • Ethan Jake Frans

  • 4
  • 4
  • -
  • 15
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • -
  • -
  • -
  •  
  • M Fakhri Akbar Siregar

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Aaron Alvaro Santoso

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Gardan Hermawan

  • 4
  • 4
  • 9
  •  
  • Joachim Mika Gunawan

  • 5
  • 2
  • 11
  •  
  • Jordan Faith Suryaatmadja

  • 3
  • 4
  • 10
  •  
  • Reifan Mu'izzataya M.

  • 5
  • 2
  • 4
  •  
  • Ethan Jake Frans

  • 0
  • 1
  • -
  •  
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • M Fakhri Akbar Siregar

  • 2
  • 3
  • -
  •  
  • Joachim Mika Gunawan

  • 4
  • 5
  • -
  •  
  • Jordan Faith Suryaatmadja

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Bixenta Adzkaa Feisal

  • 1
  • 2
  • -
  •  
  • Joachim Mika Gunawan

  • 4
  • 4
  • -
  •  
  • Jordan Faith Suryaatmadja

  • 0
  • 1
  • -

Sportama Junior Championships I (Combining UTR & PNP points) Re-scheduled to Feb 23-25, 2019
BOYS U12

  • 1
  • M. Mouressi Urwah Muqorib

  • -

  • -
  • -
  • 2
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Matthew Pierre Handajanto

  • 1
  • 2
  • -
  • 4
  • Aldebaran Faza Utama

  • 6
  • 6
  • -
  • 5
  • Cobey Lau

  • 7
  • 6
  • -
  • 6
  • Matthew Bradley Listijadhi (bradley)

  • 6
  • 3
  • -
  • 7
  • Paul Jason Sutisna

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • Eric Matthew Gunawan

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Rafa Jeconia Verdasco

  • 0
  • 2
  • -
  • 10
  • Jaden Elliott

  • 6
  • 6
  • -
  • 11
  • Jason Suryadi

  • 2
  • 2
  • -
  • 12
  • Keitaro Hendrajanto

  • 6
  • 6
  • -
  • 13
  • Maximilian Marco Setjadi

  • 6
  • 6
  • -
  • 14
  • Rei Dafi Putra

  • 4
  • 2
  • -
  • 15
  • Ammar Pradira Putta

  • 0
  • 2
  • -
  • 16
  • Joshua Eldridge Jusuf

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • M. Mouressi Urwah Muqorib

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Aldebaran Faza Utama

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Cobey Lau

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Eric Matthew Gunawan

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Keitaro Hendrajanto

  • 3
  • 1
  • -
  •  
  • Maximilian Marco Setjadi

  • 1
  • 1
  • -
  •  
  • Joshua Eldridge Jusuf

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • M. Mouressi Urwah Muqorib

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Cobey Lau

  • 6
  • 4
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 6
  • 0
  • 13
  •  
  • Joshua Eldridge Jusuf

  • 3
  • 6
  • 11
  •  
  • M. Mouressi Urwah Muqorib

  • 2
  • 3
  • -
  •  
  • Jaden Elliott

  • 6
  • 6
  • -

Sportama Junior Championships I (Combining UTR & PNP points) Re-scheduled to Feb 23-25, 2019
BOYS U14

  • 1
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 4
  • Andi Aqeel Cakravastia

  • -
  • -
  • -
  • 5
  • Jeremy De Angelo Tedja

  • 1
  • 3
  • -
  • 6
  • Bagus Sandika Yusaka

  • 6
  • 6
  • -
  • 7
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 8
  • M Yusuf Alfaris

  • -
  • -
  • -
  • 9
  • Elsyaday Yoga Mp

  • -
  • -
  • -
  • 10
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 11
  • Jojo Indradewa

  • -
  • -
  • -
  • 12
  • Jaydon Barki

  • -
  • wo
  • -
  • 13
  • Tegar Galang Perkasa

  • 1
  • 2
  • -
  • 14
  • Stuart Winston Salim

  • 6
  • 6
  • -
  • 15
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 16
  • Samvid Chaitanya Andhare

  • -
  • -
  • -
  • 17
  • Arsya Philo Wisyesa Putra Sjarifuddin

  • -
  • -
  • -
  • 18
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 19
  • Muhammad Rasya

  • 6
  • 6
  • -
  • 20
  • Melvin Julio Gomedi

  • 4
  • 2
  • -
  • 21
  • Taqy Ahmad Farisy

  • -
  • wo
  • -
  • 22
  • Nathan Hanlee Ramli

  • -
  • -
  • -
  • 23
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 24
  • M.Nur Alfachry

  • -
  • -
  • -
  • 25
  • Jayden Farrel Jusuf

  • -
  • -
  • -
  • 26
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 27
  • Andixa Izzahdin Brillian

  • 6
  • 6
  • -
  • 28
  • Aarush Agarwal

  • 0
  • 0
  • -
  • 29
  • Mousa Khalil Ayesh

  • 0
  • 2
  • -
  • 30
  • Teuku Rafel Rafferty

  • 6
  • 6
  • -
  • 31
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 32
  • Audric Madyapanna

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • -
  • wo
  • -
  •  
  • Andi Aqeel Cakravastia

  • -
  • -
  • -
  •  
  • Bagus Sandika Yusaka

  • 1
  • 4
  • -
  •  
  • M Yusuf Alfaris

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Elsyaday Yoga Mp

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Jaydon Barki

  • 6
  • 2
  • -
  •  
  • Stuart Winston Salim

  • 0
  • 3
  • -
  •  
  • Samvid Chaitanya Andhare

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Arsya Philo Wisyesa Putra Sjarifuddin

  • 7
  • 4
  • 8
  •  
  • Muhammad Rasya

  • 6
  • 6
  • 10
  •  
  • Taqy Ahmad Farisy

  • 1
  • 0
  • -
  •  
  • M.Nur Alfachry

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Jayden Farrel Jusuf

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Andixa Izzahdin Brillian

  • 6
  • 4
  • -
  •  
  • Teuku Rafel Rafferty

  • 0
  • 0
  • -
  •  
  • Audric Madyapanna

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 3
  • 6
  • 11
  •  
  • M Yusuf Alfaris

  • 6
  • 3
  • 9
  •  
  • Elsyaday Yoga Mp

  • 3
  • 6
  • 6
  •  
  • Samvid Chaitanya Andhare

  • 6
  • 3
  • 10
  •  
  • Muhammad Rasya

  • 1
  • 0
  • -
  •  
  • M.Nur Alfachry

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Jayden Farrel Jusuf

  • 1
  • 3
  • -
  •  
  • Audric Madyapanna

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Louis Maha Viro Deo Tarigan

  • 2
  • 6
  • 5
  •  
  • Samvid Chaitanya Andhare

  • 6
  • 2
  • 10
  •  
  • M.Nur Alfachry

  • 6
  • 7
  • -
  •  
  • Audric Madyapanna

  • 4
  • 5
  • -
  •  
  • Samvid Chaitanya Andhare

  • 4
  • 3
  • -
  •  
  • M.Nur Alfachry

  • 6
  • 6
  • -

Sportama Junior Championships I (Combining UTR & PNP points) Re-scheduled to Feb 23-25, 2019
BOYS U16

  • 1
  • Giovan Lr Lumenta

  • 6

  • 6
  • -
  • 2
  • Joshua Matthew Johanes

  • 0
  • 0
  • -
  • 3
  • Pranav Suri

  • 4
  • 6
  • 7
  • 4
  • Ferrel Hugo Gunawan

  • 6
  • 3
  • 10
  • 5
  • Digmar Rachmat Ghiffary

  • 5
  • 1
  • -
  • 6
  • Christopher Tandjung

  • 7
  • 6
  • -
  • 7
  • Daksh Chirag Dave

  • 1
  • 1
  • -
  • 8
  • Nigel Ong

  • 6
  • 6
  • -
  • 9
  • Muhammad Hidayatul Rezky Djufri

  • 6
  • 6
  • -
  • 10
  • Neisch Bharwani

  • 1
  • 3
  • -
  • 11
  • Fahar Widyadhana Asy'ari

  • 0
  • 0
  • -
  • 12
  • Omar Saleem

  • 6
  • 6
  • -
  • 13
  • Damar Aryaputra Rahman

  • 1
  • 3
  • -
  • 14
  • James Mckenzie

  • 6
  • 6
  • -
  • 15
  • Dibbyaro Hinomaru

  • 1
  • 6
  • 6
  • 16
  • Ajhe Ray Delrian

  • 6
  • 3
  • 10
  •  
  • Giovan Lr Lumenta

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Ferrel Hugo Gunawan

  • 0
  • 1
  • -
  •  
  • Christopher Tandjung

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Nigel Ong

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Muhammad Hidayatul Rezky Djufri

  • 6
  • 4
  • 10
  •  
  • Omar Saleem

  • 3
  • 6
  • 7
  •  
  • James Mckenzie

  • 1
  • 4
  • -
  •  
  • Ajhe Ray Delrian

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Giovan Lr Lumenta

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Christopher Tandjung

  • 6
  • 4
  • -
  •  
  • Muhammad Hidayatul Rezky Djufri

  • 3
  • 3
  • -
  •  
  • Ajhe Ray Delrian

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Giovan Lr Lumenta

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Ajhe Ray Delrian

  • 0
  • 2
  • -

Sportama Junior Championships I (Combining UTR & PNP points) Re-scheduled to Feb 23-25, 2019
GIRLS U10

Group A
No Name Keisha Allison Halim Kaylee Tandjung Kiera Aurellia Yasa Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Keisha Allison Halim
- - -
- - -
5 2 10
3 4 1
4 4 -
1 0 -
2 2 -
-
-
-
-
- I
2 Kaylee Tandjung
3 4 1
5 2 10
- - -
- - -
4 4 -
0 0 -
2 1 1
-
-
-
-
- II
3 Kiera Aurellia Yasa
1 0 -
4 4 -
0 0 -
4 4 -
- - -
- - -
2 - 2
-
-
-
-
- III

Sportama Junior Championships I (Combining UTR & PNP points) Re-scheduled to Feb 23-25, 2019
GIRLS U12

  • 1
  • Sameera Talwar

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Joanne Kayla Godwin

  • 6
  • 6
  • -
  • 4
  • Alaia Afief

  • 2
  • 1
  • -
  • 5
  • Febyaro Ribby Santara

  • 5
  • 6
  • 10
  • 6
  • Faiza Queena Safiya

  • 7
  • 4
  • 8
  • 7
  • Marvena Maulida

  • 5
  • 4
  • -
  • 8
  • Clarinta Kyara Feisal

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Sameera Talwar

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Joanne Kayla Godwin

  • 3
  • 0
  • -
  •  
  • Febyaro Ribby Santara

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Clarinta Kyara Feisal

  • 1
  • 2
  • -
  •  
  • Sameera Talwar

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Febyaro Ribby Santara

  • 2
  • 0
  • -

Sportama Junior Championships I (Combining UTR & PNP points) Re-scheduled to Feb 23-25, 2019
GIRLS U14

  • 1
  • Cylova Zuleyka Hukmasabiyya

  • -
  • -
  • -
  • 2
  • BYE

  • -
  • -
  • -
  • 3
  • Rana Azzahra Leksana

  • 6
  • 6
  • -
  • 4
  • Emma Le Chatelier

  • 1
  • 2
  • -
  • 5
  • Cinta Koesputri Khairunnisa

  • -
  • -
  • -
  • 6
  • Sheryl Natalie Halim

  • -
  • wo
  • -
  • 7
  • Nazella Agustin

  • 6
  • 6
  • -
  • 8
  • Ayoka Tamtiara Baely

  • 0
  • 3
  • -
  •  
  • Cylova Zuleyka Hukmasabiyya

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Rana Azzahra Leksana

  • 2
  • 0
  • -
  •  
  • Sheryl Natalie Halim

  • 6
  • 6
  • -
  •  
  • Nazella Agustin

  • 2
  • 1
  • -
  •  
  • Cylova Zuleyka Hukmasabiyya

  • 7
  • 6
  • -
  •  
  • Sheryl Natalie Halim

  • 5
  • 1
  • -

Sportama Junior Championships I (Combining UTR & PNP points) Re-scheduled to Feb 23-25, 2019
GIRLS U16

Group A
No Name Kannaya Firla Putri Victoria Ayu Dita Wibisono Aileen Ruslie Zelda Gracia Muttaqin Match Win Lose Set Game Games (%) Rank
1 Kannaya Firla Putri
- - -
- - -
6 7 -
1 5 -
6 6 -
0 0 -
2 5 -
6 7 -
3 2 -
-
-
-
-
- II
2 Victoria Ayu Dita Wibisono
1 5 -
6 7 -
- - -
- - -
6 6 -
3 4 -
1 1 -
6 6 -
3 1 -
-
-
-
-
- III
3 Aileen Ruslie
0 0 -
6 6 -
3 4 -
6 6 -
- - -
- - -
0 0 -
6 6 -
3 - 3
-
-
-
-
- IV
4 Zelda Gracia Muttaqin
6 7 -
2 5 -
6 6 -
1 1 -
6 6 -
0 0 -
- - -
- - -
3 3 -
-
-
-
-
- I
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Sat Feb 2019 08:00:00 BOYS U10 16th Round - 2 Aaron Alvaro Santoso Asad Saleem
Sat Feb 2019 08:00:00 BOYS U14 32th round - 3 Jeremy De Angelo Tedja Bagus Sandika Yusaka
Sat Feb 2019 08:00:00 BOYS U14 32th round - 7 Tegar Galang Perkasa Stuart Winston Salim
Sat Feb 2019 09:00:00 BOYS U10 16th Round - 4 Gael Omar Mulyana Joachim Mika Gunawan
Sat Feb 2019 09:00:00 BOYS U10 16th Round - 6 Elroy Hendera Reifan Mu'izzataya M.
Sat Feb 2019 09:00:00 BOYS U14 32th round - 6 Jojo Indradewa Jaydon Barki
Sat Feb 2019 09:00:00 BOYS U14 32th round - 10 Muhammad Rasya Melvin Julio Gomedi
Sat Feb 2019 09:00:00 GIRLS U12 Quarter Final - 4 Marvena Maulida Clarinta Kyara Feisal
Sat Feb 2019 10:00:00 BOYS U10 16th Round - 7 Muhammad Faris Fahlevi Ethan Jake Frans
Sat Feb 2019 10:00:00 BOYS U14 32th round - 11 Taqy Ahmad Farisy Nathan Hanlee Ramli
Sat Feb 2019 10:00:00 BOYS U14 32th round - 14 Andixa Izzahdin Brillian Aarush Agarwal
Sat Feb 2019 10:00:00 BOYS U14 32th round - 15 Mousa Khalil Ayesh Teuku Rafel Rafferty
Sat Feb 2019 11:00:00 BOYS U10 16th Round - 5 Bryan Suryadi Jordan Faith Suryaatmadja
Sat Feb 2019 11:00:00 BOYS U16 16th Round - 1 Giovan Lr Lumenta Joshua Matthew Johanes
Sat Feb 2019 11:00:00 BOYS U16 16th Round - 2 Pranav Suri Ferrel Hugo Gunawan
Sat Feb 2019 11:00:00 BOYS U16 16th Round - 3 Digmar Rachmat Ghiffary Christopher Tandjung
Sat Feb 2019 11:00:00 BOYS U16 16th Round - 4 Daksh Chirag Dave Nigel Ong
Sat Feb 2019 12:00:00 BOYS U12 16th Round - 2 Matthew Pierre Handajanto Aldebaran Faza Utama
Sat Feb 2019 12:00:00 BOYS U12 16th Round - 3 Cobey Lau Matthew Bradley Listijadhi (bradley)
Sat Feb 2019 12:00:00 BOYS U12 16th Round - 4 Paul Jason Sutisna Eric Matthew Gunawan
Sat Feb 2019 12:00:00 BOYS U12 16th Round - 5 Rafa Jeconia Verdasco Jaden Elliott
Sat Feb 2019 12:00:00 BOYS U16 16th Round - 5 Muhammad Hidayatul Rezky Djufri Neisch Bharwani
Sat Feb 2019 13:00:00 BOYS U12 16th Round - 6 Jason Suryadi Keitaro Hendrajanto
Sat Feb 2019 13:00:00 BOYS U12 16th Round - 7 Maximilian Marco Setjadi Rei Dafi Putra
Sat Feb 2019 13:00:00 BOYS U16 16th Round - 6 Fahar Widyadhana Asy'ari Omar Saleem
Sat Feb 2019 13:00:00 BOYS U16 16th Round - 7 Damar Aryaputra Rahman James Mckenzie
Sat Feb 2019 13:00:00 GIRLS U10 Pool A Match 2 Keisha Allison Halim Kiera Aurellia Yasa
Sat Feb 2019 14:00:00 GIRLS U16 Pool A Match 3 Kannaya Firla Putri Zelda Gracia Muttaqin
Sat Feb 2019 14:00:00 GIRLS U16 Pool A Match 4 Victoria Ayu Dita Wibisono Aileen Ruslie
Sat Feb 2019 14:00:00 BOYS U16 16th Round - 8 Dibbyaro Hinomaru Ajhe Ray Delrian
Sat Feb 2019 15:00:00 BOYS U10 Quarter Final - 1 M Fakhri Akbar Siregar Aaron Alvaro Santoso
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Sun Feb 2019 08:00:00 BOYS U10 Quarter Final - 2 Gardan Hermawan Joachim Mika Gunawan
Sun Feb 2019 08:30:00 BOYS U10 Quarter Final - 3 Jordan Faith Suryaatmadja Reifan Mu'izzataya M.
Sun Feb 2019 09:00:00 BOYS U10 Quarter Final - 4 Ethan Jake Frans Bixenta Adzkaa Feisal
Sun Feb 2019 09:30:00 BOYS U12 16th Round - 8 Ammar Pradira Putta Joshua Eldridge Jusuf
Sun Feb 2019 09:30:00 GIRLS U12 Quarter Final - 3 Febyaro Ribby Santara Faiza Queena Safiya
Sun Feb 2019 10:30:00 BOYS U10 Semi Final - 1 M Fakhri Akbar Siregar Joachim Mika Gunawan
Sun Feb 2019 10:30:00 GIRLS U12 Quarter Final - 2 Joanne Kayla Godwin Alaia Afief
Sun Feb 2019 10:30:00 GIRLS U14 Quarter Final - 2 Rana Azzahra Leksana Emma Le Chatelier
Sun Feb 2019 11:00:00 BOYS U14 16th Round - 1 Louis Maha Viro Deo Tarigan Andi Aqeel Cakravastia
Sun Feb 2019 11:00:00 BOYS U14 16th Round - 2 Bagus Sandika Yusaka M Yusuf Alfaris
Sun Feb 2019 11:00:00 BOYS U14 16th Round - 3 Elsyaday Yoga Mp Jaydon Barki
Sun Feb 2019 11:30:00 BOYS U10 Semi Final - 2 Jordan Faith Suryaatmadja Bixenta Adzkaa Feisal
Sun Feb 2019 11:30:00 GIRLS U14 Quarter Final - 3 Cinta Koesputri Khairunnisa Sheryl Natalie Halim
Sun Feb 2019 11:30:00 GIRLS U14 Quarter Final - 4 Nazella Agustin Ayoka Tamtiara Baely
Sun Feb 2019 12:00:00 BOYS U14 16th Round - 4 Stuart Winston Salim Samvid Chaitanya Andhare
Sun Feb 2019 12:00:00 BOYS U14 16th Round - 5 Arsya Philo Wisyesa Putra Sjarifuddin Muhammad Rasya
Sun Feb 2019 12:00:00 BOYS U14 16th Round - 6 Taqy Ahmad Farisy M.Nur Alfachry
Sun Feb 2019 12:00:00 BOYS U14 16th Round - 7 Jayden Farrel Jusuf Andixa Izzahdin Brillian
Sun Feb 2019 12:00:00 BOYS U14 16th Round - 8 Teuku Rafel Rafferty Audric Madyapanna
Sun Feb 2019 12:30:00 GIRLS U14 Semi Final - 1 Cylova Zuleyka Hukmasabiyya Rana Azzahra Leksana
Sun Feb 2019 13:00:00 GIRLS U16 Pool A Match 2 Kannaya Firla Putri Aileen Ruslie
Sun Feb 2019 13:00:00 BOYS U16 Quarter Final - 1 Giovan Lr Lumenta Ferrel Hugo Gunawan
Sun Feb 2019 13:00:00 BOYS U16 Quarter Final - 2 Christopher Tandjung Nigel Ong
Sun Feb 2019 13:00:00 BOYS U16 Quarter Final - 3 Muhammad Hidayatul Rezky Djufri Omar Saleem
Sun Feb 2019 13:00:00 BOYS U16 Quarter Final - 4 James Mckenzie Ajhe Ray Delrian
Sun Feb 2019 13:00:00 GIRLS U10 Pool A Match 3 Kaylee Tandjung Kiera Aurellia Yasa
Sun Feb 2019 13:30:00 GIRLS U14 Semi Final - 2 Sheryl Natalie Halim Nazella Agustin
Sun Feb 2019 14:00:00 GIRLS U16 Pool A Match 5 Victoria Ayu Dita Wibisono Zelda Gracia Muttaqin
Sun Feb 2019 14:00:00 BOYS U12 Quarter Final - 1 M. Mouressi Urwah Muqorib Aldebaran Faza Utama
Sun Feb 2019 14:00:00 BOYS U12 Quarter Final - 2 Cobey Lau Eric Matthew Gunawan
Sun Feb 2019 14:00:00 BOYS U12 Quarter Final - 3 Jaden Elliott Keitaro Hendrajanto
Sun Feb 2019 14:00:00 BOYS U12 Quarter Final - 4 Maximilian Marco Setjadi Joshua Eldridge Jusuf
Sun Feb 2019 15:00:00 BOYS U14 Quarter Final - 1 Louis Maha Viro Deo Tarigan M Yusuf Alfaris
Sun Feb 2019 15:00:00 BOYS U14 Quarter Final - 2 Elsyaday Yoga Mp Samvid Chaitanya Andhare
Sun Feb 2019 15:00:00 BOYS U14 Quarter Final - 3 Muhammad Rasya M.Nur Alfachry
Sun Feb 2019 15:00:00 BOYS U14 Quarter Final - 4 Jayden Farrel Jusuf Audric Madyapanna
Sun Feb 2019 16:00:00 GIRLS U16 Pool A Match 1 Kannaya Firla Putri Victoria Ayu Dita Wibisono
Sun Feb 2019 16:00:00 GIRLS U16 Pool A Match 6 Aileen Ruslie Zelda Gracia Muttaqin
Sun Feb 2019 16:00:00 GIRLS U12 Semi Final - 1 Sameera Talwar Joanne Kayla Godwin
Sun Feb 2019 16:00:00 GIRLS U12 Semi Final - 2 Febyaro Ribby Santara Clarinta Kyara Feisal
Sun Feb 2019 17:00:00 GIRLS U10 Pool A Match 1 Keisha Allison Halim Kaylee Tandjung
Starting At Draw Description Player 1 Player 2
Mon Feb 2019 08:00:00 BOYS U12 Semi Final - 1 M. Mouressi Urwah Muqorib Cobey Lau
Mon Feb 2019 08:00:00 BOYS U12 Semi Final - 2 Jaden Elliott Joshua Eldridge Jusuf
Mon Feb 2019 09:00:00 BOYS U14 Semi Final - 1 Louis Maha Viro Deo Tarigan Samvid Chaitanya Andhare
Mon Feb 2019 09:00:00 BOYS U14 Semi Final - 2 M.Nur Alfachry Audric Madyapanna
Mon Feb 2019 10:00:00 BOYS U16 Final Giovan Lr Lumenta Ajhe Ray Delrian
Loading…